Gdzie wysłać faks

Faksy można wysyłać na różne sposoby. Kiedyś służyły do tego jedynie specjalne urządzenia – telefaksy, które umożliwiają przesyłanie na odległość tekstów drukowanych, zdjęć, rysunków, a także pisma odręcznego. Dane są przekazywane w postaci impulsów elektronicznych z jednej telekopiarki do drugiej, która z kolei przetwarza impulsy w obrazy i drukuje je na papierze.

  • FAKS NA POCZCIE POLSKIEJ

Jeśli nie mamy specjalnego urządzenia do wysyłania faksów, to możemy skorzystać z innych opcji. Do niedawna faks można było wysłać na Poczcie Polskiej, ale nasz operator pocztowy zrezygnował ze świadczenia tych usług.

  • KAWIARENKA INTERNETOWA / PUNKT KSERO

Wysłanie faksu jest możliwe w niektórych punktach ksero oraz kawiarenkach internetowych.

  • FAKS PRZEZ INTERNET

Najprostszym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy wysłać jeden lub kilka faksów jest skorzystanie z faksu internetowego. Ta nowoczesna technologia w oszałamiającym tempie zastępuje tradycyjne urządzenia, które pochłaniają mnóstwo papieru i tuszu. Aby wysłać faks z komputera wystarczy jedynie dostęp do internetu oraz plik w odpowiednim formacie. Obecnie na rynku istnieje dużo firm świadczących usługi faksu internetowego. Niezawodnie działa na przykład otoFaks.pl . Można tutaj skorzystać z 7 dni bezpłatnego testu odbierania faksów przez email, a także zarejestrować się i wysyłać faksy w dowolne miejsca i mieć pewność, że dotrą do adresata w całości.